۱۰ عادت بد رانندگی که باید آنها را کنار بگذاریم . . .

۷ . پایین نگه داشتن پدال کلاچ
فرض فرمائید با خرید خودرو فروش خودرویی که دارنده باکس دنده‌ی دستی است در پشت لامپ قرمز رنگ قرار دارید , شما پدال کلاچ را در تحت پایتان زیر نگه داشته‌اید تا در هنگام سبز شدن چراغ بلافاصله جنبش کنید . در تمام مدتی که پدال کلاچ را پایین نگه داشته اید قطعاتی مثل برگه کلاچ , بلبرینگ کلاچ و اهرم کلاچ در هم اکنون زخم دیدن می باشند . زیر نگه داشتن کلاچ سبب می گردد که صفحه های آن خورده شده و مبتلا فرسایش شوند , چنین موردی می‌تواند سبب بروز ناگهانی اختلال در اتومبیل شود . بهترین کار این است که در هنگام توقف کلاچ را گرفته و دنده را در موقعیت خلاص قرار دهید و در هنگام سبز شدن لامپ نیز , با دریافت کردن دوباره‌ی پدال کلاچ دنده را جا زده و تکان نمائید .

۸ . تکان از دنده‌ی عقب به جلو در حالی که اتومبیل هنوز جلوگیری تماما نکرده است
وقتی که می خواهید در یک فضای کوچک بوستان کنید به طور معمول احتمال دارد بارها دنده را از وضعیت عقب به جلو ببرید در حالی که اتومبیل هنوز در هم اکنون تکان در جهت عقب است . چنین کاری را باید به خاطر هزینه‌های زیادی که در بر خواهد داشت کنار گذاشت . این کار سبب ساز وارد وارد شدن فشار متعددی روی سیستم انتقال نیرو می‌شود چراکه قطعات را مجبور می نماید تا در مغایر جهت حرکتشان جنبش کنند . پیشگیری از چنین آسیبی ساده است , فقط کافی است تا چند لحظه وقت بیشتری را صرف کرده و در هنگام بده بستان دنده‌ها از جلوگیری کاملا خرید خودرو فروش خودرو مطمئن شوید .

۹ . درگیر نگه داشتن ترمز در سرپایینی‌ها
پایین آمدن از شیب ( برای مثال از یک تپه ) می‌تواند تا حدودی دلهره آور باشد . در چنین زمانی شما پای خود را روی پدال ترمز نگه می‌دارید تا درصورتی که که نیاز به جلوگیری شد بتوانید تخت‌گاز اتومبیل را متوقف نمائید . اما این کار سبب افزایش حرارت و همچنین فشار وارد شدن به سیستم ترمز میگردد و قطعاتی نظیر لنت و دیسک ترمز ساییده خواهند شد . به جای این کار , در سراشیبی‌ها شما بایستی دنده‌ی خرید خودرو فروش خودرو را در دنده‌ی سنگین وزن قرار دهید . این کار باعث می شود تا اتومبیل در شرایط ترمز خرید خودرو فروش خودروی ( Engine Braking ) قرار گیرد و صرفا با منفعت از فشار مو جود در سیستم انتقال نیرو از افزایش سرعت خرید خودرو فروش خودرو توقف شود . با امتحان کردن این کار متوجه خواهید شد که خاصیت ترمز خرید خودرو فروش خودروی می‌تواند صحیح به اندازه‌ی ترمز گرفتن در سراشیبی‌ها مفید باشد .

۱۰ . عدم دقت به علائم هشدار
در نظرنگرفتن صداهای مازاد مثل صدای جیر جیر و یا این که تق تق در خرید خودرو فروش خودرو کار سادگی است . اما بایستی اعتنا داشت که‌این صداها علائمی هستند که حاکی از وجود نقص‌ در خرید خودرو فروش خودرو میباشند . در هنگام شنیدن شدن چنین صداهایی از اتومبیل بهتر است وقت را تلف نکنید چون حالت می‌تواند بدتر نیز شود . هنگامی که خرید خودرو فروش خودروی شما صدای بیش تر دارااست خوبتر است فورا آن را قضیه بررسی قرار دهید زیرا این صداها علائمی هشداردهنده می باشند .

ترک عادات اشتباه رانندگی قادر است سخت باشد . به هر رخ صرف نظر از اینکه چه قدر مجال را پشت فرمان خرید خودرو فروش خودروی خویش صرف می کنید بایستی به مساله‌ی مراقبت از خرید خودرو فروش خودرو توجه داشته باشید تا متحمل زیان‌ها و هزینه‌های غیر حتمی نشوید . در‌صورتی‌که هرکدام از رفتارهای رانندگی که ذکر آنان رفت را در خویش مشاهده میکنید برای تشویق شدن به سوراخ آنان بهتر است به هزینه ای که شاید روی دستتان بگذارند تصور کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *