سهم چاقی و لاغری در ناباروری چه مواقعی خانم ها و آقایان را نابارور می کند

بسیاری از اشخاص , درباره ناباروری آگاهی کافی ندارند که همین مساله می‌تواند تاثیرات سویی روی زندگی زوجین داشته باشد وقتی زوجین پایین ۳۰ سال بویژه خانم ها , بدون روش های پیشگیری از بارداری , دارو و مواد سرازیر کننده , دو تا سه توشه در هفته ارتباط زناشویی داشته باشند , اما حتی یک بار نیز بارداری حادثه نیفتد , در چنین شرایطی بایستی به مسائل ناباروری شک وتردید و به پزشک متخصص زنان و زایمان ناباروری مراجعه کرد زیرا با رعایت چنین مواردی , تا حدود ۹۰ درصد احتمال باروری وجود دارد

شاید خیلی ها تصور نمایند برای داشتن فرزند و مادر شدن , خیلی سهل می بضاعت و توان سوای هیچ مشکلی مبادرت کرد البته واقعیت این است که بعضا از شغل های به ظاهر بی آلایش ای که ما در معاش انجام میدهیم , میتواند مارا به جهت ناباروری برنده شود . ناباروری صرفا یک نقص‌ زنانه محسوب نمیشود و مردان هم می‌توانند بدین نقص‌ مبتلا شوند . دکتر عزیزه قاسمی نژاد , کارشناس زنان و وضع حمل , فوق تخصص نازایی و عضو هیات علمی کالج علم ها پزشکی تهران , مواقعی را می‌گوید که برای پیشگیری از ناباروری بایستی به آنها توجه داشته باشید .

نمای نزدیک ناباروری

اکثری از افراد , در رابطه ناباروری آگاهی کافی ندارند که همین مساله می‌تواند تاثیرات سویی روی زندگی زوجین داشته باشد . وقتی زوجین زیر ۳۰ سال ( بویژه خانم ها ) , فارغ از راه و روش های پیشگیری از بارداری , دارو و مواد روان کننده , دو تا سه توشه در هفته رابطه زناشویی داشته باشند , ولی حتی یک توشه نیز بارداری اتفاق نیفتد , در چنین شرایطی باید به مسائل ناباروری تردید و به پزشک معالج متخصص زنان و زایمان ( ناباروری ) مراجعه کرد . چون با رعایت چنین مواردی , تا حدود ۹۰ درصد احتمال باروری وجود دارد .

تناسب اندام سخن نخستین را می زند

یکی از دلایلی که میتواند ناباروری را در ادامه داشته باشد , چاقی و لاغری بیش تر از میزان است . آن گونه از خانم هایی که مبتلا لاغری یا چاقی هستند , باید زیر حیث کارشناس تغذیه , تناسب اندام خود را به دست بیاورند تا اقبال باروری در آنها ارتقاء پیدا نماید . یک کدام از موقعیت اضطراری برای تخمک گذاری این است که حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد وزن تن یک خانم از چربی ساخته شده باشد . چاقی و لاغری بیش تر از میزان , در پروسه تخمک گذاری اختلال ساخت می نماید . بی اشتهایی عصبی و لاغری مفرط هم قادر است یکی دیگر از دلایل ابتلا به ناباروری محسوب شود . آن جور از اشخاصی که مبادرت به به دست آوردن رژیم های مشقت بار و غیر علمی می نمایند هم باید بدانند این مسائل روی روند تخمک گذاری تاثیر سوء میگذارد .

میانه روی را رعایت کنید

ورزش برای سلامتی اهمیت داراست , اما ورزش بیش از مقدار قادر است تاثیرات بدی روی بدن بگذارد . آن دسته از کسانی که به طور حرفه ای ورزش می نمایند و برای آمادگی شرکت در مسابقات مبتلا تغییرات وزن و استرس میگردند , احتمال دارد اختلال در تخمک گذاری را تجربه کنند که‌این مساله در بخش اعظمی از موارد ناباروری را ساخت می نماید . هر که قصد بچه دار شدن داراست , نباید در ورزش افراط نماید .

به غیر از ورزش , فعالیت بسیار , خستگی , نداشتن انرژی , فشار و استرس بیشتراز حد , میتواند ناباروری را در خانم ها و آقایان ساخت کند &# لیپوماتیک ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *